8.İNCİ KOMANDO TUGAY KOMUTANLIĞI HATAY/SERİNYOL - Askerlik Bilgi Paylaşım Sitesi


8.İNCİ KOMANDO TUGAY KOMUTANLIĞI HATAY/SERİNYOL

Acemi birliği 8.İNCİ KOMANDO TUGAY KOMUTANLIĞI Hatay/Serinyol olan kişiler hem şanslı hem de şanssızdır. İçeriğimizin devamında neden şanslı veya şanssız olduklarını gelin beraber öğrenelim. Yazılan içeriğimiz tamamen tecrübeye dayalı ve askerliğini burada yapmış kişi tarafından aktarılmıştır.

Hatay Serinyol’da Piyade ve Komando yetiştirilir. Eğer askerliğiniz burasıysa sizde ilk başta Acemi Piyade Er olarak silah altına alınacaksınız. Usta birliğinizi aynı yerde yapacak kişiler sınıfı Komando olarak askerliğine devam ederek mavi bere takacaklardır. Hatay’a gitmeden önce askere giderken neler götürmeliyim içeriğini okumanızı tavsiye ederiz.

Hatay Nasıl Bir Yer?

Hatay’ın iklimi yaz mevsiminde kuru, nemli ve sıcaktır. Kışın ise Doğu illerine nazaran, soğuk olur fakat Doğu illerine göre çok fazla soğuk olmaz.

Eğer askerliğinizi yazın yapacaksanız şunları bilmenizde fayda var; İlk etapta belirttiğimiz gibi kuru, nemli ve sıcaktır. Yaz ayında yapan kişiler bol bol terleyebilir ve vücutları çok sıvı kaybedeceği için çok fazla su içme ihtiyacı duyacaklardır.

Askerliğinizi kışın yapacaksanız şunları bilmenizde fayda var; Kışın diğer illere göre çok fazla soğuk olmasa da yine de soğuktur. Kuru ve ayaz iklime sahiptir. Kışın gidecek kişiler yaz ayında askerliğini yapacak kişilere göre daha şanslıdır.

hatay serinyol 3

Hatay Serinyol’da Askercell Zorunlu Mu?

Hatay Serinyol’da askerliğini yapacak kişiler için Askercell hat kullanımı zorunlu değildir. İlk gün kayıt olma esnasında Askercell zorunlu olduğu bildirilse de sivil hattınızı kullanarak ailenizle görüşebilirsiniz.

Hatay Serinyol Acemi Birliğinde Verilen Eğitimler

hatay serinyol 2

Hatay Serinyol acemi birliği Komando ve Piyade yetiştirir. Aynı zamanda geri hizmette görevlendirilecek askerler de burada yetiştirilmektedir. Örneğin; Mıntıkacı,kantinci, yemekhaneci, koğuşçu, nöbetçi v.b görevlere atanabilirsiniz. Hatay Serinyol büyük bir tugaya sahiptir. Burada askerlik yapacaksanız bol bol yürürsünüz ve mesafeler uzaktır. Acemi birliğini burada yapacak kişiler eğitimlerde zorlanabilir, eğitimleri zor ve yorucudur.

Çoğunlukla burada acemi birliğini yapacak yükümlülerin en çok aldığı eğitimlerin başında çök – kalk eğitimi ve uygun adım marş gelmektedir. Çök – kalk eğitimi herhangi bir tehdit durumunda hedef küçültmek için kullanılan askeri taktik eğitimidir. Uygun adım marş ise acemi birliği töreni için askeri düzen ve tertibatını göstermek için yapılan şov gösterisidir.

Cephe vaziyeti alarak bol bol şınav çektirilir.

Bölük ceza aldığı durumlarda komando dansı, sürünme ve ördek yürüyüşü eğitimleri verilmektedir. En kötüsü ise ördek yürüyüşüdür çünkü ayaklarınız uyuşur ve ağrımaya başlar. Komando dansının ise zorluğu kişiden kişiye değişiklik gösterir ancak yine de zor bir hareket olduğunu bilmenizde fayda var.

Hatay Serinyol Yemekleri Nasıl?

Burada askerlik yapacak kişiler yemek konusunda çok şanslıdırlar. Çünkü yemekler özel şirket tarafından yapılarak askeriyeye günlük taze bir şekilde yemekler getirilir. Yemeklerde çoğunlukla kırmızı et, karbonhidrat ve protein destekli öğünler yer almaktadır. Yemekleri gayet iyidir, aç kalmazsınız. Yemekleri beğenmemeniz durumunda eğer paranız varsa tugayın içerisinde tost, hamburger ve dürüm yapan fast food firmaları mevcuttur.

8.inci Komando Tugay Komutanlığında Neler Var?

Hatay Serinyol’da Hamburger, cips, kola, ice tea ve abur cubur olarak aklınıza ne geliyorsa hepsine ulaşmanız mümkündür. Askeri malzeme, revir ve sağlık hizmetleri, özel firmaya ait berber, özel firmaya ait terzi, ATM hepsi burada mevcuttur. ATM olarak sadece Akbank ATM‘si vardır.

Acemi Birliği Hakkında

hatay serinyol 1
hatay serinyol 4

Ulaşım Bilgileri
İnternet üzerinden araştırma yapıldığında buranın adresi çıkmamaktadır çünkü özel harekat bölgesi olduğu için gizli tutulmuştur. Havalimanına mesafesi arabayla ortalama 10-15 dk. mesafe uzaklığındadır. Kışlaya yakın bölgede Serinyol kasabası bulunmaktadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
İrtibat numarası özel harekat bölgesi olduğu için gizli tutulmuştur. İnternet üzerinden araştırma yaptığınızda eski 121. Jandarma Komutanlığının numarası ve adresi çıkmaktadır ancak şuan güncel herhangi bir iletişim numarası bulunmamaktadır.

Bu içeriğimizde Hatay Serinyol 8. Komando Tugay Komutanlığı nasıl bir yerdir? sorusunu cevaplandırdık. Burada aktarılan bütün bilgiler, askere gidecek kişilerin bilgilenmesine ve acemi birliği hakkında bilgi edinmeleri için yazılmıştır.

Yazıyı sosyal medyada paylaş


Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 
REKLAMI KAPAT