Askere yeni katılacak kişilerin merak ettiği askerde android telefon yasak mı? sorusunu ise bu içeriğimizde cevaplandıracağız. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber telefonlarda evrim geçirerek hayatımızı kolaylaştırmaya devam etmektedir.

Askerde Android/Apple Telefon Yasak Mı?

Askerde akıllı telefon kullanmak 2021 yılı içerisinde yasaktır. Sadece tuşlu telefonların kullanımına izin verilmektedir. Asker için tuşlu telefon önerileri 2021 konumuzu okuyarak askerde hangi tür telefonların tercih edildiğini öğrenebilirsiniz.

Askerde Akıllı Telefon Neden Yasak?

Askerlerin görevlerini aksatmasına sebep olduğu için,
Kamerası ve depolama sistemi fazla olduğu için,
İnternete saniyeler içerisinde bağlandığı için,
Dışarıya bilgi sızdırmak kolay olduğu için,
Akıllı telefonlarda konum takibi kolay yapıldığı için,
Sosyal medyada resim paylaşımlarını önlemek için,

Yukarıda saydığımız maddeler başlıca sebeplerdir. Askeriyede gizlilik esastır ve fotoğraflama veya video kayıt erler tarafından yapılması yasaktır. Kısaca istihbarat alanında zaafiyet yaşanmaması adına akıllı telefonların kullanılması yasaktır diyebiliriz.

bazı askerler sosyal medyadan paylaşım yapıyor

Bazı Askerler Sosyal Medyadan Paylaşım Yapıyor

Evet paylaşım yapıyorlar çünkü android kullanımı serbest olduğu için değil, komutanları göz yumduğu için yapıyorlar. Askeri görevinizi yapmaya gittiğiniz yerde akıllı telefon kullanmanız serbest olmayabilir. Maalesef askerde gittiğiniz yer önemlidir ve akıllı telefon kullanma şansınız olmayabilir. Sosyal medyada paylaşım yapan erler ceza alabilir ve askerlik süreleri uzatılabilir.

Askerde Serbest Olan Telefon: Tuşlu Telefon

Askere giderken muhakkak yanınızda tuşlu telefon bulundurun. Çünkü askerde tuşlu telefon kullanımı serbesttir ve komutanlarınız size konuştuğunuz için kızmaz. Tuşlu telefonun kamerası olmaması gerekir ancak bazı durumlarda kameralı telefonları bile kullanabilme ihtimaliniz var. En kötü ihtimalle kamerasını komutanınız kırarak size kullanmanız için izin verebilir.

Bu içeriğimizde akıllı telefon yasak mı sorusunu cevaplandırdık. Aklınıza takılan soruları yorumda belirtebilir ve cevapsız kalan sorularınıza cevap arayabilirsiniz. Şimdiden hayırlı teskereler diliyorum.