Her T.C vatandaşı erkekleri 20 yaşına girdiğinde askerliğini yapmak zorundadır. Askerlik zamanınız yaklaştı ve kafanızı karıştıran sorular arasında askerde yeşil iç çamaşırı giymek zorunlu mu? diye düşünceler oluşmuş olabilir. Bu içeriğimizde sizlere askerde zorunlu olarak giyilmesi gereken iç çamaşırlarından bahsedeceğiz.

Askerlerin giyebileceği 4 çeşit iç çamaşırı vardır bunlar;

  • külot
  • don külot paçalı
  • fanila
  • atlet
yeni tip askerlik celp tarihleri

Askerde Giyilmesi Serbest Olan İç Çamaşır Özellikleri

Yeşil ve haki rengi iç çamaşırlar serbesttir ve olması gerekendir,

Yeşil tonuna yakın iç çamaşırlarda giyilebilir sıkıntı olmaz,

Siyah ve koyu tonlu dikkat çekmeyen renklere sahip iç çamaşırlar örneğin; siyah, gri, koyu lacivert v.b (belirtmekte fayda var bazı birliklerde bu renkler bile sıkıntı olabiliyor)

Yukarıda saymış olduğumuz özelliklere uygun iç çamaşırı aldıysanız sorun yaşamazsınız.

Askere götüreceğiniz eşyaların listesini ayarlamadıysanız askere giderken neler götürmeliyim? içeriğimizi okumanızda fayda var.

Askerde Giyilmesi Yasak Olan İç Çamaşır Özellikleri

Yeşil ve haki rengi dışında iç çamaşırları,

Resim, logo ve figüran içeren iç çamaşırları,

Beyaz renk iç çamaşırları,

Fantezi ve kırmızı renk iç çamaşırları,

Siyasi figürlere sahip iç çamaşırları,

Askere gitmeden önce sorun yaşamamak adına tercih etmeniz gereken renk tonları yeşil veya yeşile yakın renkler olmalıdır. Farklı renklerde almış olduğunuz iç çamaşırlarını komutanlarınız gördüğünde size yasak olduğunu söyleyecektir. Bazı askeri birliklerde ise komutanlar iç çamaşırlarının rengine karışmazlar ancak siz yine de işinizi şansa bırakmayın, askeriyenin belirlemiş olduğu şartlara göre uygun iç çamaşırlarınızı gitmeden önce alın.

Farz edelim ki yeşil tonuna yakın iç çamaşırınız yok, bu durumda fazla endişelenmenize de gerek yok. Çünkü gitmiş olduğunuz acemi birliğinde askeri malzeme satışı yapan yer muhakkak vardır. İç çamaşırlarınızı askeriye içerisinden de temin edebilirsiniz.