Askerlik zamanınız yaklaştı ve sayılı günler geldi çattı değil mi? içinizde bir heyecan ve coşku muhakkak olacaktır. Bu içeriğimizde ise askere giderken götürülmesi gereken evraklar 2021 yılı için bilgilendirmesini yapacağız.

Askere gitmeden önce hazırlık aşamasında almanız gereken bazı önemli eşyalar var. Eğer sizde çantanızı hazırlamadıysanız askere giderken neler götürmeliyim içeriğimizi muhakkak okuyun ve eksik eşyalarınızı tamamlayın. Ailenizden 180 gün boyunca ayrı kalacaksınız ve bu süre içerisinde bütün ihtiyaç duyacağınız her malzemeyi sizin için yazdık.

Askere Giderken Götürülmesi Gereken Evraklar

T.C. kimliğiniz,
Sülüs Kağıdı,
Ehliyet (varsa),

Evet yukarıda yazdığımız 3 şeyi mutlaka götürmelisiniz. Sülüs kağıdı nedir? diye soracak olursanız; sizin askerlik durum belgenizdir. Sülüs kağıdı belgesi olmadan askerlik işlemleriniz tamamlanamaz.

Sülüs Kağıdı Nasıl Çıkartılır?

Çok kolay, e-devlet üzerinden şifrenizi yazarak giriş yapın ardından arama kutusuna “Askerlik Durum Belgesi” yazarak ilk çıkan sonuca tıklayın açılan sayfada pdf olarak indir dedikten sonra yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz. Sülüs kağıdını askerlik yapacağınız şehre gitmeden çıkarırsanız kafanız rahat olur ve orada uğraşmazsınız. Sülüs kağıdını çıkarmayı unuttuysanız da dert etmeyin genelde acemi birlikleri şehirlere yakın olduğu için yakınlarda muhakkak kırtasiye bulabilirsiniz. En yakın kırtasiyeye giderek e-devletten giriş yaptığınız taktirde sülüs kağıdını elinize alırsınız.

Başka Evrak Gerekiyor Mu?

Hayır, başka evrak gerekmiyor askerliğinizi başlatmak için gerekli bütün evraklara sahipsiniz.

Bu içeriğimizde askerlik için gerekli evraklar yazımızı tamamladık. Askere gidecek her yükümlüye hayırlı teskereler diliyorum.