Askerlik hem vatani görevin icrası hem de millet vatan müdafaası için son derece önemli ve kutsal bir meslektir. Bu mesleğin icrası ve ifası, hangi görev olursa olsun yapılmalıdır. Ancak, günümüzde profesyonel askerlik kavramının daha da yaygınlaşmasından dolayı şafak saymak biraz daha ön plana çıkıyor. Çünkü günler gerçek anlamda zor geçebiliyor ve hatta o gün 1 yıldan uzun sürebiliyor.

İşte hal böyle olunca hem boş durmayıp vakit geçmesi için bir işle meşgul olmak hem de bu işin zor olmaması beklentileri bir hayli yükseliyor. Biz de bu yazımızda bazı mesleklerden bahsedeceğiz. Bu sayede hem askerliğiniz çabuk geçecek çünkü bir meşguliyetiniz olacak, hem de çok zorlanmayacaksınız.

Askerde Meslek Dağılımı

Şoförlük; eğer ZPT ve GZPT gibi personel taşıyıcılar veya normal komutan makam araçları gibi araçlarda şoför olursanız, işiniz bir hayli kolay ve çok zevkli olacaktır. İşiniz sadece şoförlük olacaktır ve bu da size vakit geçmesi için büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Öğretmenlik; eğer sivilde bir öğretmenseniz ve bundan zevk alıyorsanız, bu durumda askerde okuma yazma bilmeyenlerle ilgileneceğiniz için yine kolay ve bildiğiniz bir işle vakit geçirebilirsiniz.

Aşçı; eğer aşçılık mezunu iseniz veya sivilde lokantada çalışmışsanız aşçı olarak işinizi burada da rahatlıkla devam ettirebilirsiniz.

Santral; belki de olmayı en çok isteyeceğiniz mesleklerin başında gelmektedir. Bu sayede oturduğunuz yerden harika zaman geçirebilirsiniz.

Bunlarla birlikte, temizlikçi, tamirci ve elektrikçi olarak da işinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bknz. diğer meslekleri merak ediyorsanız okumanızda fayda var; askerde verilen görevlerin hepsi