Askere gidecek kişilerin bir takım malzemeye ihtiyaçları vardır bunlardan birisi de elektrikli veya pilli tıraş makinesidir. Birçok kişi askere tıraş makinesi götürmek serbest mi? merak ediyor bu içeriğimizde ise soru işaretlerini ortadan kaldıracağız.

Askerde Elektrikli Tıraş Makinesi Serbest Mi?

Evet, askere giderken elektrikli tıraş makinesini yanınızda götürebilirsiniz bir sorun olmayacaktır ancak hırsızlık olayları acemi birliğinde çok fazla olduğu için tıraş makinesini eşyaların arasına sıkıştırarak güvenceye almanız önerilir.

Askerlik İçin Tıraş Makinesi Tavsiyesi

Tıraş makinesinin 2 çeşidi vardır bunlar;

– Pilli tıraş makinesi,
– Elektrikli tıraş makinesi,

Bizim tavsiyemize kulak verirseniz pilli tıraş makinesi tercih etmelisiniz çünkü katıldığınız acemi birliğinde priz bulmanız çok zor olacaktır elektrikli yani kablolu tıraş makinesi kullanmanız neredeyse imkansıza yakındır ancak pilli olan makine sayesinde prize ihtiyaç duymadan tıraşınızı olabilirsiniz. Tıraş makinesi alırken ucuz ve düşük güce sahip özellikte almamaya dikkat edin çünkü sakallarınızı köküne kadar kesmeniz gerekiyor yoksa komutanlarınız tıraşınızı beğenmeyip tekrar tıraş olmanızı isteyebilir.

Tıraş Makinesi Kullanmak Riskli Mi?

Acemi birliğinde herkes jilet kullandığı için doğal olarak siz makineyle sakallarınızı almaya çalıştığınızda ister istemez dikkat çekeceksiniz ve kötü niyetli kişiler tıraş makinenizi size fark ettirmeden çalabilirler ancak usta birliğinde böyle bir sıkıntı yaşamazsınız çünkü herkes birbirini tanır ve asker sayısı azdır.

Tıraş makinesi kullandığınızda sakalları jilet kaydı olarak derinlemesine tıraş edemezsiniz bu nedenle tıraş bıçağı yani jilet kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Eğer tıraş makinesi almaktan vazgeçtiyseniz doğru kararı verdiğinizi söyleyebiliriz belki bu içeriğimizi okumak isteyebilirsiniz; askerlerin işini kolaylaştıracak tıraş bıçağı tavsiyeleri.