Askerde Elektronik Sigara Kullanımı

Belirtmek gerekir ki normal sigaradan farklı olan ve şarj olması gereken elektronik bir cihaz olmasından dolayı, bu cihazın kullanımı yasaktır. Normal şartlarda bu cihazın kullanımına izin vermek şöyle dursun, şarj ettiğiniz zaman görüldüğünde ciddi problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kaldı ki koğuşlarda şarj etme yeri yoktur ve değişmekle birlikte genelde tuvaletin giriş kapısının yanında 10-20’lik prizler vardır. Buranın dışında bir yerde zaten priz olmadığından şarj edemezsiniz. Bu nedenle sizinle aynı binada kalan komutanlarınızın da aynı tuvaleti kullanacağını varsayarsak, bu durumda şarj cihazınız sırıtacaktır.

Askerde Elektronik Sigara Serbest Mi?

E-sigara kullanımı bu yüzden yasaktır ve yakalandığınızda cihazınız ya çöpe atılır ya da terhis olmaya yakın size teslim edilir. Kimi zaman ise komutana bağlı olmak şartı ile (yönetmelik olmasa da inisiyatif komutana bağlı olarak değişebilir.) hakkınızda tutanak tutulabilir. Bu yüzden en iyisi herhangi bir elektronik cihaz götürmemektir. Elektronik sigarayı götürmeyi çok istiyorsanız iyi bir şekilde muhafaza etmelisiniz.

Hırsızlık Olaylarına Dikkat

Sizin elektronik sigara kullandığınızı gören kişiler, dolabınızın kilidini kırarak elektronik sigaranızı çalmaya çalışabilir yani elektronik sigara götürmek her türlü riskli bir durumdur.