Askerlik öncesinde birçoğumuzun kafasında soru işareti oluşturan askerde yemeklere şap atılır mı? şap nedir? gibi birçok karmaşık durum vardır. Bu içeriğimizde ise askerde şapla ilgili aklınıza takılan sorulara cevap bulmaya çalışacağız.

Şap Nedir?

Şap, genel olarak iki sofra tuzuna verilen addır: potasyum alüminyum fosfat ve amonyum alüminyum sülfat bileşenlerini içerir. Normal koşullarda madde 2000 yıldan uzun süredir geniş bir uygulama alanında kullanılmıştır. 20. yüzyılın başlangıcından önce rutin olarak üretilmekteydi. Şap genelde turşu, konserve, deri tabaklama ve fırınlamada kullanılmaktadır.

Şapın Etkileri

Tıp alanında değerlendirecek olursak şap: dokuları daraltmak ve vücut sıvılarının akıntısını azaltmak amacıyla kullanılır aynı zamanda kanama durdurmaya yarayan sağlıklı bir maddedir. Şap kanamayı durdurur ve besinsel zehirlenme durumlarında kusmayı sağlamak içinde düzenli olarak kullanılan bir bileşendir.

Erkekte Şap Ne İşe Yarar?

Şap veya şap taşı olarak adlandırılan bileşen erkeklerde testosteron hormonunu azaltarak, kadınlık hormonunu tetikler. Erkekler şap tükettiği zaman cinsel isteği ve şehveti azalacaktır. Şaplar tuza benzer yapıda madde olduğu için genelde yemeklere katılarak tüketilir.

Askerde Yemeklere Şap Atılır Mı?

askerde yemeklere şap atılır mı? şap nedir?

Evet gelelim asıl meseleye birçoğunuz bu sorunun cevabını merak ediyor. Askerde yemeklere şap atılmaz çünkü cinsel isteği azaltan bir madde olarak halk tarafından bilinmektedir. Yemeklere katılarak tüketildiği zaman erkeklerin cinsel organının sağlıklı çalışmasını engeller ve cinsel isteklerini azaltır. Bu sebepten dolayı askerde yemeklere şap atılmaz.

Askerde sadece erler yemek yemiyor, en basitinden örnek vermek gerekirse sizinle beraber yemek yiyen komutanlarınız da vardır şap atılsaydı komutanlarınız da yemeği yemezdi çünkü onlarında bir ailesi var ve şap onların cinsel hayatını olumsuz etkilerdi.

Askerde Yemeğe Şap Atıldığını Söyleyenler Var Doğru Mu?

Askerde yemeğe şap atıldığını düşünen kişiler genelde acemi birliğine ilk katıldığı sırada yaşamış oldukları stres ve adaptasyon problemi yüzünden cinsel dürtüleri etkilenmiştir. İnsanlar şehir değiştirdiğinde veya farklı bir ortama giriş yaptığında stres oluşabilir. Vücut üzerinde stres oluştuğunda ise genelde mide, bağırsak sistemi ve cinsellik organları etkilenmektedir. İlerleyen günlerde ise ortama alışacağınız için bütün vücut fonksiyonlarınız stabil hale gelecektir. Yani askerde yemeğe şap atılma olayı yoktur.

Bu içeriğimizde sizlere yıllardır efsane olarak yutturulan askerde yemeklere şap atılıyor olayını çürüttüğümüzü varsayıyoruz. Aklınıza takılan bütün soruları yorum yazarak bize gönderebilirsiniz.