Askere gitmeden önce birçok kişinin merak ettiği konuların başında gelen askerde kaç para harcanır? sizinle beraber hesaplama yapacağız.

Askeriyede askeri malzemeci ve kantin satış fiyatları dışarıya göre gayet uygundur çünkü satış sırasında askerlere KDV ücreti yansıtılmıyor.

Örneğin: siz dışarıda 5 TL’ye aldığınız içeceği askeriyede 3.75 TL – 4 TL arasında satın alırsınız.

Askere gitmeden önce çalışıp belli bir miktar para biriktirmenizi tavsiye ediyoruz çünkü askerde alacağınız maaş hemen bağlanmıyor askere gittikten 2.5 ay sonra maaşınız yatmaya başlıyor bu nedenle askere gitmeden evvel bir miktar paranızın olması şart diyebiliriz.

Askerde Ne Kadar Para Harcarım?

Askerde kaç para harcanır? askerde kantin maliyeti hesaplamak için buraya tıklayın

Askerde ne kadar para harcanacağı kişiye göre değişiklik göstermektedir. Örneğin askeri malzeme satın almadıysanız askeriyede askeri malzemeden satın alabilir veya yemekleri beğenmiyorsanız katılmış olduğunuz askeri birlikte hazır fast food ürünleri satan yerleri tercih edebilirsiniz. Tabi bu durumda ekstra masraf etmiş olursunuz ve harcama tutarı değişiklik gösterir. Askerde en fazla para harcamanıza sebep olacak ürün sigaradır. Eğer sigara kullanıyorsanız yüklü miktarda banka hesabı kartınızda para bulunsun yoksa sigarasız kalırsınız.

Askerde harcayacağınız tutar yaz ve kış ayı olmak üzere 2’ye ayrılır.

Yaz Ayında Askerlik Yapmak

Yazın hava çok sıcak olacağı için vücudunuz su kaybedecek ve bol bol su içmeniz gerekecek. Sadece soğuk su yeterli gelmeyecek soğuk ve gazlı içeceklere ayrıca dondurmalara da ihtiyaç duyacaksınız. Yazın askere giden kişiler kış ayında gidenlere göre çok fazla masraf edecektir buna emin olun.

Kış Ayında Askerlik Yapmak

Kış ayında askerlik yapıyorsanız çok fazla masrafınız olmayacaktır çünkü hava soğuktur ve vücudunuzun sıvıya ihtiyacı çok az olacaktır.

Sigara içen ve içmeyenler olarak 2 aşamada askerde ne kadar para harcayabilirsiniz onları hesaplayalım:

Sigara içmiyorsanız
Yaz ayında: 3 adet su+2 adet soğuk içecek+1 dondurma günlük: 13 TL – 20 TL arasında gideriniz olacaktır.
Kış ayında: 2 adet su+1 soğuk içecek günlük: 6 TL – 10 TL arasında gideriniz olacaktır.

Sigara içiyorsanız
Sigaraların fiyatı en düşük 15 TL olarak hesaplanmıştır.

Yaz ayında: 1 adet sigara+3 adet su+2 adet soğuk içecek+1 dondurma günlük: 28 TL – 40 TL arasında gideriniz olacaktır.
Kış ayında: 1 adet sigara+2 adet su+1 soğuk içecek günlük: 21 TL – 30 TL arasında gideriniz olacaktır.

Bu içeriğimizde elimizden geldiği kadarıyla askerde ne kadar harcarsınız bilgilendirmeye çalıştık tabi unutulmaması gerekir ki herkesin harcama miktarı bizim hesaplamalarımız gibi olmayabilir. Hayırlı teskereler.